Zavlažovanie parkov a komerčných areálov

Zavlažovanie parkov a komerčných areálov. Pre mestá, obce a firmy vytvárame reprezentatívne zelené plochy. Dbáme na zdravo vyzerajúce prostredie. Väčšie i menšie plochy parkov aj firemných areálov majú jedno spoločné – ťažko si predstaviť zavlažovanie ručným kropením.

Vzrastajúce nároky na estetický dojem a príjemné prostredie často nútia majiteľov týchto plôch k úvahe o zriadení automatického zavlažovania. Nachádzame jednoduché a nenáročné riešenia na údržbu, aby sme šetrili čas správcom. Tí tak využijú svoj pracovný potenciál k efektívnejším činnostiam ako je zálievka trávnikov a stromov.

Zavlažujeme parky a komerčné areály

Automatické zavlažovanie pre parky a komerčné areály od firmy TORO je profesionál pre závlahu veľkých plôch. Ako na záhradách, tak aj u firiem, v parkoch, školských záhradách alebo na kúpaliskách sa najčastejšie zavlažuje trávnik. Zavlažovacie komponenty doporučené pre veľké plochy sú navrhnuté tak, aby mali odolnosť voči mechanizáciám a vandalizmu.

Opomenúť sa nesmú ani vrastené stromy a trvalkové záhony. Zvlášť mohutné stromy obkľúčené parkovacou plochou majú problémy s príjmom dažďových zrážok, ktoré sú z prevažnej väčšiny odvedené do kanalizácie.

Riadenie závlahy pre parky a areály

Komplexné a jednoduché ovládanie sa môže prepojiť do celých mestských systémov. Prepojením s počítačom k centrálnemu ovládaniu viac zavlažovaných plôch získate dokonalý prehľad o celom zavlažovacom procese z jedného miesta.

K ovládacím jednotkám môžu byť pripojené rôzne snímače, aby sa prevádzka čo najviac automatizovala a nedochádzalo k plytvaniu vodou. Najbežnejším čidlom je snímač zrážok, ktorý zabezpečuje, aby sa nezavlažovalo počas dažďa.

Do rozsiahlejších systémov sa tiež inštaluje čidlo prietoku, ktoré zabráni zavlažovaniu na danej sekcii v prípade prerušenia / poruchy potrubia.